Facebook image

Jön a nyár. Legyünk csinosabbak!

Persze, nemcsak nyáron.

Sokan vagyunk, akik már legalább egyszer fogyókúráztunk.

A probléma pont az, hogy ezt kúraszerüen csináltuk.

Koplalással nem lehet tartósan lefogyni! A megfelelő testsúly nem kúra, hanem életmód kérdése.

Helyes táplálkozási szokások, elegendő mozgás, kiméregtelenített szervezet.

Kezdjük a méregtelenítéssel. Hiszen a szervezetünk a méreganyagokat csak a zsírsejtekben tudja raktározni.

Az egyik legjobb méregtelenítő az Aloe Vera. És, nem utolsó sorban, az egyik legjobb tápanyagforrás: kettőszáznál több aktív tápanyagot tartalmaz!

Van egy négy napos és egy kilenc napos méregtelenítési program, ami rendet rak a szervezetünkben. Részletekért nézd meg ezt a két videót (az első román, a második magyar nyelven van). A lányom négy nap alatt két kilót adott le, én kilenc nap alatt négy és fél kilót. 

Ez a két program abban is segít, hogy helyes táplálkozási szokásokat sajátítsunk el.

Mit jelent ez?

Tápanyagokban, növényi rostokban, vitaminokban, fehérjében gazdag ételek. Rengeteg zöldség, gyümölcs, hal. Nem koplalunk!!!

Lehetőleg semmit nem sütünk olajban, csak párolunk. Viszont olivaolajat használunk. Egészséges zsírokra is szükség van! Csodálatosan megy a salátákhoz.

Kenyér minimális.

Végezetül az egyik legnagyobb titok. A glikémiás index! Nézzük, mit ír erről egy orvosi weboldal ( https://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbetegseg/4745/glikemias-index )

A glikémiás index egy számérték, mely a táplálékok besorolását jelenti egy 0-tól 100-ig terjedő skálán, a vércukorszintre gyakorolt hatásuk alapján. Eredetileg a cukorbetegek vércukorszintjének ellenőrzésére fejlesztették ki.

glikémiás index megmutatja, hogy az adott élelmiszerben lévő szénhidrát milyen gyorsan szívódik fel a szervezetben. Az alacsony glikémiás indexű ételek lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak és ezáltal hosszabb ideig tartó teltségérzést okoznak.

Minél alacsonyabb egy élelmiszer glikémiás indexe, a felszívódása során annál kevesebb glükózt juttat a szervezetünkbe és ennek köszönhetően a hasnyálmirigyben lévő Langerhans-szigetek ß-sejtjeinek is kevesebb inzulint kell elválasztaniuk ahhoz, hogy a glükóz eljusson a sejtekbe. Ezzel együtt a zsír raktározása is minimális szinten marad.

Ezzel szemben az ételek magas GI-értéke gyorsan felszívódó szénhidrátokat jelez, melyek a vércukorszintet és az inzulinszintet egyaránt gyorsan megemelik.

A gyors emelkedést gyors vércukorszint esés követ, amely éhségérzet formájában nyilvánul meg. A rendszeresen, nagy mennyiségben fogyasztott magas GI-értékű élelmiszerek magas vérnyomást, magas triglicerid szintet (hipertrigliceridémia), magas koleszterinszintet (hiperkoleszterinémiát) okozhatnak, illetve a szív- és érrendszeri betegségek egyéb rizikófaktorainak fokozódását eredményezik.

https://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbetegseg/4745/glikemias-index oldalon található egy táblázat is, a főbb élelmiszerek glikémiás indexéről.

Csinos alakot a nyárra! (És utána is..)